Bosch Güç Aktarma Çözümleri Bursa Fabrikası, 50. yılını görkemli bir etkinlikle kutladı

50. üretim yılı kutlamaları için Yunuseli Havalimanı'nda yaklaşık 30 bin konuk ağırlandı.

 

Farklı sahne şovları, etkinlikler ile çalışanlar ve aileleri unutulmaz bir gün yaşadı.

 

Dünyanın önde gelen teknoloji ve hizmet tedarikçilerinden biri olan Bosch Grubu, 1910'dan beri Türkiye'de faaliyet gösteriyor. Şirket, 1972 yılında ilk yatırımını yaptığı Bursa'da 50. üretim yılını, 4 Eylül'de çalışan ve ailelerinden oluşan yaklaşık 30 bin kişinin katıldığı muhteşem bir etkinlikle kutladı. Bosch ailesi gününü başlatmak için Bosch Bursa Güç Aktarma Çözümleri Fabrikası, çalışanlara çalışma alanlarını ailelerine ve sevdiklerine gösterme fırsatı sunmak için üretim tesislerini açtı. Tesise kurulan ekranlar, ziyaretçilere Bosch Bursa'nın geçmişi, ürünleri ve üretim süreçleri hakkında kapsamlı bir genel bakış sağladı. 

 

Gün, Bursa Yunuseli Havalimanı'nda yaklaşık 30 bin konuk için 50. üretim yılına yönelik büyük bir kutlama ile devam etti. İlk olarak Bosch çalışanları, Bosch Gönüllü Kulüpleri performansları ve Bosch Korosu konseri ile sahne aldı. Daha sonra mikrofon, oyuncu İlker Ayrık'a verildi ve yıldönümü kutlamaları, şarkıcı Şevval Sam ve Kenan Doğulu'nun konserleriyle sona erdi.   

 

Bosch Bursa Fabrika Yönetimi, Bursa'daki “Mükemmeli Üretmenin Gururuyla 50 Yıl”a olan büyük katkılarından dolayı çalışanlarına ve ailelerine teşekkür etme fırsatı buldu. 

 

Bulut: “Fabrikamızı başarı dolu nice yıllara hep birlikte taşıyacağız”

Teknik Genel Müdür Mustafa Bulut, Bosch'un Bursa'nın Türkiye'de otomotiv endüstrisi için bir merkez haline gelmesinde oynadığı önemli rolü vurguladı. Bosch Bursa'da üretilen ve dolayısıyla 'Made in Türkiye' ibareli dizel ve benzin enjeksiyon sistemleri için modern bileşenlerin dünya çapında 50'den fazla müşteriye ulaştırıldığını ve tesisin Bosch'un dünya çapındaki üretim ağının önemli bir oyuncusu olduğunu ifade etti. Bursa'daki Bosch Güç Aktarma Çözümleri, yüksek kalite, mükemmellik ve Endüstri 4.0 uygulamalarındaki yenilikleri konusunda güçlü bir itibara sahip. Tesis, otomotiv endüstrisinin dönüşümüne gururla öncülük ediyor.

 

Unger: “50’nci yılımız geçmişten geleceğe köprü kuruyor” 

Bulut'un ardından konuşan Bosch Güç Aktarma Çözümleri Bursa Fabrikası Ticari Genel Müdürü Gitta Unger, fabrikadaki büyük ekip ruhundan ve çalışanlar arasındaki güçlü sosyal sorumluluk duygusundan bahsetti.   Bosch Bursa Güç Aktarma Çözümleri, 50. yıl etkinlikleri kapsamında önemli katkılarda bulundu ve hayır işlerine destek olmak için TEV ve ÇYDD gibi sivil toplum kuruluşlarıyla yakın iş birliği yaptı. Bosch şirketinin değerlerine derinden bağlı olan sosyal konuların önemi, bu yıl 25. yılını kutlayan Bosch Bursa gönüllü kulüplerinin önemli çalışmalarına da yansıyor. Bosch Güç Aktarma Çözümleri Bursa Fabrikası’nın 50. yılının geçmişten geleceğe köprü kuran önemli bir dönüm noktası olduğunu vurgulayan Unger, “Türkiye’de Bosch’un Mükemmeli Üretmenin Gururuyla 50. Yılına ulaşmaktan büyük bir gurur duyuyoruz. Bu başarı, temel olarak son derece yetkin ve özverili iş gücümüz tarafından sağlandı ve paydaşlarımızın desteği de bunu mümkün kıldı. Bu ruh, gelecekte başarılı olmak ve topluma katkıda bulunmak için gereken yetkinlikleri ve ağları oluşturmamızı sağlayacaktır.” dedi. 

 

Korioth: “Katma değerli üretime ve yeni teknolojilere odaklanmaya devam edeceğiz”

Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanı ve Temsilcisi Daniel Korioth, “Türkiye'de faaliyetlerimize 1910 yılında başladık ve 1972 yılında Bursa'da ilk üretim tesisimizi açarak bu yıl 50. üretim yıl dönümümüzü kutluyoruz. Otomotiv yan sanayi sektöründe Bursa'da kurulan ilk tesisi yıllar içinde beyaz eşya, ısıtma-soğutma sistemleri ve hidrolik üreten fabrikalar izledi. Şimdi Türkiye 50 yılda üretim, Ar-Ge ve ihracatta Bosch Grubu'nun dünya çapında önemli üslerinden biri haline geldi. Biz de ülkeye ekonomik, sosyal faydalar sağlamaktan ötürü büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz. Bunu gerçekleştiren tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Türkiye'de katma değerli üretime ve yeni teknolojilere odaklanmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Bosch'un Türkiye'deki başarı öyküsü devam edecek

Yarım asırdır Bursa’da üretime, kalkınmaya, inovasyona ve istihdama önemli katkılarda bulunan Bosch, Bursa’da ve Türkiye’de sektör liderlerinden biri olmanın gururunu yaşıyor. Bosch Bursa, Bursa Sanayi ve Ticaret Odası'nın verilerine göre Bursa'nın üçüncü büyük şirketi. 

 

Bosch’un Mobilite Çözümleri sektörü için dizel ve benzinli püskürtme sistemleri üreten Bursa Fabrikası, Türkiye’nin en büyük otomotiv yan sanayi üreticilerinden biri konumuna gelirken, kentte bu anlamda büyük bir ekosistemin doğup gelişmesine de anlamlı katkılarda bulundu. Bosch Grubu’nun üretim, Ar-Ge ve ihracat açısından dünya çapındaki önemli üslerinden biri olan fabrika, bugüne kadar ürettiği yaklaşık 500 milyon enjektörle Bursa’ya kalıcı ekonomik ve sosyal fayda sunuyor.

 

Bosch, 50 yıldır ekonomik katma değer oluşturmanın yanı sıra Bursa ve Türkiye için kalıcı sosyal katkı da sunuyor. Bu kapsamda Bosch’un kurucusu Robert Bosch tarafından ilk kez Almanya’da başlatılan mesleki eğitim geleneği Bursa’da da sürdürülüyor. Bu amaçla faaliyet gösteren ve 50 yıl önce fabrika açılışında sözü verilen Bosch Teknik Eğitim Merkezi’nden (TGA) bugüne kadar 393 öğrenci mezun oldu. Fabrika bünyesinde teorik ve pratik teknik eğitimlerin yanında İngilizce başta olmak üzere spor ve sosyal bilimler gibi diğer alanlarda da özel bir eğitim alan meslek lisesi öğrencilerine, Bosch bünyesinde çeşitli pozisyonlarda çalışma imkânı sağlandı.   

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı