ÇYDD 16. Türkel Minibaş Gençlik Yaz Kampı Kuşadası’nda Gerçekleşti

Çağdaş Gençlik öğrenmek, tartışmak, üretmek ve sorunun değil, çözümün bir parçası olmak için 12 – 18 Eylül 2022 tarihleri arasında Çağdaş Gençlik Merkez Birimi ev sahipliğinde, Kuşadası Ada Camping’te düzenlenen ÇYDD Kuşadası ve ÇYDD Aydın şubelerinin destekleriyle ÇYDD 16. Türkel Minibaş Gençlik Yaz Kampı’nda bir araya geldi.

 

Türkiye’nin dört bir yanından gelen gençlerin yanı sıra ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel, ÇYDD Genel Başkan Yardımcısı Lale Pilatin, ÇYDD Genel Yazmanı Gülsen Akbulak ile ÇYDD Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri Garip Başakçi, Tanzer Boğan, Gülnaz Kocabaş, Bahattin Carav, Deniz Garip Yılmaz ve Berfin Kuruş’un katıldığı etkinlik programı kapsamında, birbirinden özel konu başlıkları ve konuklarla söyleşiler düzenlendi.

 

İlk olarak ÇYDD Genel Başkan Yardımcısı Lale Pilatin’in konuşmacı olarak yer aldığı  “Gençliğin Barınma Sorunu” başlıklı söyleşiyle gençlerin barınma sorunları ve bu yönde geliştirilecek çözüm önerileri konuşuldu. Pilatin, ÇYDD olarak öğrencilerin barınma sorunlarının gündemde tutulması ve bu konuda hep birlikte çözümler üretmek adına çalışmalar yürüttüklerini belirterek öğrencilerin barınma olanağına sahip olmalarının eğitim hakkından yararlanmalarının ön koşulu olduğu vurgulandı. Daha sonra ÇYDD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Gülnaz Kocabaş’ın katılımıyla “Geçmişten Günümüze ÇYDD” başlıklı söyleşi gerçekleşti. Pilatin ve Kocabaş, ÇYDD’li gençlerle derneğin ilk gençlik kurultayı süreçlerini ve afet yönetimi hakkında konuştu. ÇYDD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Tanzer Boğan’da “ÇYDD Şube Gençlik Yaz Kampları” söyleşinde gençlerle bir araya geldi.

 

Kampın üçüncü gününde “Gençlik ve Gelecek” başlıklı söyleşiye ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel katıldı. Prof. Dr. Yüksel, çağdaş bir ülkeyi ve çağdaş bir geleceği inşa edecek olanların gençler olduğuna dikkat çekerek ÇYDD olarak her zaman ve her koşulda gençlerin yanlarında olduklarını söyledi. 

 

Daha sonra gerçekleşen “Büyük Zaferin 100. Yılı ve Gençlik” başlığıyla 26. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ve ÇYDD Üyesi Eski Milletvekili Umut Oran’ın konuşmacı olarak yer aldığı “Atatürk Nasıl Bir Gençlik İsterdi?” konulu söyleşi gerçekleşti. 130 ÇYDD genciyle bir araya gelen İlker Başbuğ ve Umut Oran, Büyük Atatürk'ün ülkenin geleceğini gençlere emanet ederken ne kadar doğru düşündüğünü bir kez daha vurguladı. 

 

Altı gün süren kamp boyunca ÇYDD Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri Deniz Garip Yılmaz “Gençlik Örgütlülüğü”, Bahattin Carav “Çağdaş Gençlik İçin Ne Var?”, Berfin Kuruş ve Çağdaş Gençlik Genel Kolaylaştırıcı Yardımcısı Rojin Kartal “Türkiye’de Kadın Olmak” ve Garip Başakçi “Geçmişten Günümüze Çağdaş Gençlik” başlıklı söyleşiler gerçekleştirdi. Son olarak “Türkiye'de Dergi Kültürü, Yayıncılık” konu başlıklı söyleşide Kafa Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ayça Derin Karabulut gençlerle bir araya geldi.

 

Aynı zamanda kamp boyunca gençlere yönelik eğitimler, sosyal ve kültürel atölyeler gerçekleştirildi. 

Çağdaş Gençlik, dün olduğu gibi bugün de geleceğin sözünü yazmaya devam ediyor.

Geleceğin sözünü gençlik söyleyecektir!

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı