Mastercard Türkiye’de İki Üst Düzey Atama

Ödeme teknolojileri alanında dünyanın önde gelen kuruluşu Mastercard Türkiye’de iki üst düzey atama gerçekleşti: 

 

Kutay Ak ve Onur Faydacı Müşteri Yönetimi’nden Sorumlu Başkan Yardımcılığına getirildi.

 

Başta finans ve yönetim danışmanlığı sektörleri olmak üzere 15 yıllık deneyime sahip olan Kutay Ak, finans sektöründeki kariyerine HSBC Türkiye’de başladı. 2008-2012 yılları arasında Peppers & Rogers Group’da finansal servisler alanında yönetim danışmanlığı rolünü sürdüren Ak, bir online medya start-up’ının kuruluşunda aktif rol almak üzere yönetim danışmanlığı kariyerine ara verdi. 2013 yılında Mastercard'a Yönetici Danışman olarak katılan Ak, 2018 yılından beri Müşteri Yönetimi ekibinde görev yapmaktaydı.

 

Finans ve bankacılık sektörlerinde 16 yıllık deneyime sahip Onur Faydacı, kariyerine 2006 yılında HSBC Bank Türkiye’de başladı. Kurumsal Bankacılık ve Kurumsal Kredi Tahsis bölümlerinde farklı roller üstlenen Faydacı, 2012 yılında Merrill Lynch Yatırım Bankası Ülke Risk Müdürü olarak çalıştı. Faydacı, 2013-2018 yılları arasında HSBC Bank Türkiye’de kurumsal ve yatırım bankacılığı alanlarında kıdemli yöneticilik yaptı. Faydacı, Temmuz 2018'de Mastercard Türkiye Müşteri Yönetimi ekibine katıldığı günden bu yana Büyük ve Orta Ölçekli Finansal Kurumlar Müşteri Yönetimi Direktörü olarak rol aldı. 

 

1 Ekim 2022 tarihinden itibaren Başkan Yardımcısı olarak görev yapacak Kutay Ak ve Onur Faydacı, sorumlu başkan yardımcılığı göreviyle atandıkları Türkiye’deki Müşteri Yönetimi Organizasyonu’nu birlikte yönetecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı