Diversey ve Acto sağlık sektöründe güçlerini birleştirdi

Diversey ve Acto’dan Güçlü İş Ortaklığı

 

Dünyanın hijyen uzmanlarından Diversey ile sağlık sektörünün öncü firmalarından Acto, güçlerini birleştirerek, sağlık sektörünün tüm ihtiyaçlarına cevap verecek yepyeni bir ürün portföyünü sağlık profesyonellerinin hizmetine sunmaya hazırlanıyor. 

 

Diversey ve Acto arasında yapılan anlaşma kapsamında Diversey Türkiye, Acto’nun dezenfektan ürün grubunun, Türkiye ile birlikte 6 farklı ülkede tek yetkilisi olarak

satış ve pazarlamasından sorumlu olacak. 

 

Ana mottosu “Birlikte Daha Güçlüyüz” olan bu önemli iş ortaklığı kapsamında, Acto markasının kalitesi ve üretim gücü ile Diversey’in hijyen konusundaki 100 yıla yaklaşan tecrübesi, global coğrafi erişimi, güçlü satış ağı ve zengin ürün portföyü birleşerek, dünya pazarında hastane hijyeni ve enfeksiyon önlemede yeni bir devri başlatıyor. 

 

Acto Pharma, 30 yılı aşkın bilgi birikimi ve deneyimi ile Türkiye ve 50 ülkede hizmet veren Alman ACTO® GmbH’ın, ACTO® markalı dezenfektan, antiseptik, kozmetik, yara bakımı, kişisel hijyen, gıda takviyesi ve endüstriyel temizlik ürünlerinin Türkiye’deki üretimini yapıyor; hijyen ve dezenfeksiyon konusunda eğitim ve bilimsel araştırma desteği veriyor. 100 yıla yakın uzmanlık ve birikimiyle etkin ve sürdürülebilir temizlik ve hijyen çözümleri sunan Diversey, Türkiye’de sağlık sektörüne hizmet vermeye 5 yıl önce başladı. Bu kısa sürede birçok şehir hastanesine, özel hastane zincirine, kamu hastanesine ve diğer sağlık kurumlarına ürün veren Diversey, 2021 yılında Newsweek dergisi tarafından enfeksiyon önleme kategorisinde en iyi 4 dezenfektandan biri olarak gösterilen Oxivir markalı patentli ürünleri ile enfeksiyon önleme alanında büyük bir fark yarattı. Şimdi ise ürün portföyünü daha da zenginleştirerek, sektörün a’dan z’ye tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla, başta sağlık sektörü olmak üzere, toplumun hijyene ihtiyaç duyulan her alanında yüksek bilinirliğe sahip ACTO® markalı dezenfektan ürünlerini de portföyüne dahil etti.

 

Acto Pharma ile başlattıkları iş birliği ile ilgili Diversey Profesyonel İş Birimi Türkiye, Kafkaslar, Orta Asya Lideri Eray İsmail Özgüç şunları söyledi: “Diversey olarak hijyen alanında entegre çözümler sunma sorumluluğu taşıyoruz. Patentli AHP® (Hızlandırılmış Hidrojen Peroksit®) teknolojimiz ile üretilen Oxivir ürün serimiz kısa zamanda sağlık sektörünün gözdesi oldu. Dezenfektan grubundaki çözümlerimizi ise sektörün bilinen ve güvenilen markası ACTO® ile tamamlıyoruz. Böylece a’dan z’ye 360 derece çözüm sunabileceğiz ve ülkemize, toplumumuza sağlıklı bir yaşam sağlamak amacıyla değer yaratmaya devam edeceğiz.”

 

Acto Pharma Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Melikoğlu bu güçlü iş ortaklığı konusunda “ Acto markasının kalitesi ve üretim gücü ile Diversey markasının güçlü satış ağı birleşerek uluslararası arenada hastane hijyeninde ve medikal sektörde yeni bir dönem başladı. Alanında önder olan bu güçlü iki firmanın iş birliği ile sağlık sektöründe enfeksiyon kaynaklı hastalıkları önlemek konusunda daha etkin çözümler sunacağımıza inanıyoruz.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı