AÇEV, İstanbul Maratonu’nda #HerÇocuğaEşitFırsat için Koşuyor

AÇEV, çocukların hayatlarının ilk yıllarında karşılaştıkları fırsat eşitsizlikleriyle mücadele etmek üzere herkesi "N Kolay 44. İstanbul Maratonu"nda #HerÇocuğaEşitFırsat için koşmaya davet ediyor.

 

Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), 6 Kasım’da gerçekleşecek N Kolay 44. İstanbul Maratonu’nda herkesi #HerÇocuğaEşitFırsat için koşmaya davet ediyor.

 

Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla 2016 yılında Okuyan Bir Gelecek Projesi’ni hayata geçiren AÇEV, İstanbul Maratonu ile ihtiyaç sahibi 500 çocuğu daha Okuyan Bir Gelecek Yüz Yüze Program uygulamaları ile buluşturmayı hedefliyor.

 

Son başvuru tarihi 17 Ekim

İhtiyaç sahibi çocukların iyi ve sağlıklı bir erken çocukluk dönemi geçirmelerine destek vermek isteyenler, 17 Ekim Pazartesi gününe kadar İstanbul Maratonu’na kayıt yaptırabilecek.

 

AÇEV koşucuları, 24 Ekim’den başlayarak 21 Kasım’a kadar Adım Adım’ın “İyilik Peşinde Koş” platformu üzerinden AÇEV’in #HerÇocuğaEşitFırsat projesi için bağış toplayabilecekler.

 

AÇEV, acev.org web sitesinde maraton sürecinde gönüllüleri nelerin beklediğini adım adım anlatıyor. 

 

Çocuklar hayata eşit fırsatlarla başlasın diye

AÇEV Genel Müdürü Senem Başyurt, çocukların fırsat eşitsizlikleri ile hayatın erken dönemlerinde karşılaştıklarını hatırlatarak, “Sosyal ve ekonomik yetersizlikler nedeniyle gelişimleri risk altında olan çocukları hayata eşit bir başlangıç yapabilmeleri için desteklemeliyiz. AÇEV olarak 29 yıldır, ihtiyaç sahibi çocuklara ve ailelerine yönelik, iyi ve sağlıklı bir erken çocukluk dönemi geçirilmesi, daha gelişmiş bir toplum yaratılması ve eğitimde fırsat eşitliği sağlanması amacıyla erken çocukluk ve yetişkin eğitimi alanlarında programlar geliştiriyor ve uyguluyoruz” dedi.

 

Başyurt, çocukların hayatlarının ilk yıllarında karşılaştıkları fırsat eşitsizlikleriyle mücadele etmek üzere herkesi, #HerÇocuğaEşitFırsat için 6 Kasım’da gerçekleşecek İstanbul Maratonu’nda birlikte koşmaya davet etti.

 

İhtiyaç sahibi 500 çocuğa daha ulaşmak hedefleniyor

AÇEV, Okuyan Bir Gelecek Projesi’ni, çocukların dil becerilerini geliştirirken, onlara okuma sevgisi ve alışkanlığı edindirmek, ebeveynlere okumanın önemi konusunda farkındalık kazandırmak için yürütüyor. Projenin “Okuma Grupları”“Aile Seminerleri” ve “Miniklerle Okuyoruz” atölyelerinden oluşan Yüz Yüze Program uygulamaları sayesinde bugüne dek 13.760 çocuğa ulaşıldı. 

 

AÇEV, İstanbul Maratonu ile 2022 yılı sonuna kadar ihtiyaç sahibi 500 çocuğu daha Okuyan Bir Gelecek Projesi Yüz Yüze Program uygulamalarıyla buluşturmayı hedefliyor. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı