Herkes için Sanathane Çocukları ağırladı

Konak Belediyesi’nin kente kazandırdığı Sanathane bu kez miniklerle doldu taştı. Her alanda fırsat eşitliğinden yana olan Konak Belediyesi Kadifekale ve Basmane bölgelerinde yaşayan 4 yaş üstü 158 çocuğu Sanathane’de ağırladı. Çocuklar, Mimdo’nun Aradığı isimli pantomim oyunuyla keyifli anlar yaşadı.

 

Ağustos ayında Basmane’de açılan ve bölgeye yeni bir soluk getiren, birbirinden renkli etkinlikleri İzmirlilerle buluşturan Sanathane’nin koltuklarını bu kez minik seyirciler doldurdu. Fırsat eşitliğinden yana olan Konak Belediyesi sanatta da bu anlayışı gözeterek dezavantajlı bölgelerde yaşayan onlarca çocuğu Sanathane’de Mimdo’nun Aradığı isimli pantomim oyunuyla buluşturdu. Kadifekale ve Basmane bölgelerinde yaşayan 4 yaş üstü 158 çocuğun heyecanı ve mutluluğu görülmeye değerdi.

 

Oyunu merakla izlediler

Mim Sanatçısı İlker Kılıçer, çok özel bir vasfı olmayan, bu yüzden de hemen fark edilemeyen ve çoğu zaman da yok sayılan oyun karakterinin, bu dünyada var olma çabasını mizahi açıdan, müzik eşliğinde pontomimle anlattı. Tiyatro oyunu izleyerek hayatlarında bir ilki yaşayan dezavantajlı bölgelerde yaşayan pek çok çocuk, 40 dakika boyunca Mim Sanatçısı İlker Kılıçer’i dikkatle ve merakla izledi. Çocuklarına eşlik eden anne babalar da en az minikler kadar keyif aldı. Oyun sonunda çocukların büyük ilgisiyle karşılaşan İlker Kılıçer, Sanathane’yi dolduran çocuklarla anne babalara hatıra pozu vermeyi ihmal etmedi.

 

Titizlikle sahneye taşındı

Her canlının görülmeye, işitilmeye, korunmaya, anlaşılmaya, sevilmeye ihtiyacı vardır ve bu ihtiyacın cinsiyeti, ırkı, türü ve yaşı yoktur anlayışı üzerine kurgulanan oyun Dramaturg Dr. Fatma Keçeli ile Pedagog Dr. Duygu Öz tarafından sahneye titizlikle taşındı. Teknik kadrosunda Değer Aziz Demirkol’un yer aldığı oyunun müziklerini ise çocuk şarkılarıyla adını duyuran Şubadap müzik grubu yaptı.

 

Davetiyeler ücretsiz

Sanathane hem yetişkinler hem de çocuklar için ücretsiz etkinliklerine Ekim ayında da devam ediyor. Katılımların ücretsiz davetiye ile kısıtlı olduğu etkinlikler için 0232 4894522 nolu telefondan 9404 dahili hat aranarak ayrıntılı bilgi alınabilir.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı