Din Görevlileri İnegöl Belediyesi’nin Misafiri Oldu

İnegöl Belediyesi, 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında İnegöl’de görev yapan din görevlileri adına kahvaltı düzenledi.

 

İnegöl Belediyesi, 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında bu yıl özel bir organizasyona imza attı. Din görevlileri için protokol üyelerinin de katıldığı kahvaltı organizasyonu düzenlendi. İnegöl’de görev yapan tüm din görevlilerinin katıldığı program, Grand Mavi Düğün Salonunda gerçekleştirildi. Programa; Kaymakam Eren Arslan, Belediye Başkanı Alper Taban, Emniyet Müdürü Erdoğan Baydemir, Müftü İsmail Hatipoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Durmuş ve Din Görevlileri Derneği Başkanı Mehmet Nuri Memiş ile din görevlileri katıldı.

 

DİN GÖREVLİLERİMİZ BU TOPRAKLAR İÇİN HAYATİ BİR GÖREV İFA EDİYOR

Kahvaltı sonrası selamlama konuşması yapan Din Görevlileri Derneği Başkanı Mehmet Nuri Memiş, “1986 tarihinde Camiler Haftası olarak başlatılan bu hafta, 2003 tarihinden itibaren de Camiler ve Din Görevlileri Haftası olarak güncellenmek suretiyle kutlanıyor. İnşallah uzun yıllar daha kutlanmaya devam edecektir. Camilerimizin ve din görevlilerimizin bu topraklarda ne kadar hayati bir görev ifa ettiği, her birimizce malumdur. Özellikle yakın dönem içerisinde yaşamış olduğumuz o tecrübe, 15 Temmuz hadisesi bizlere gösterdi ki camilerimiz, din görevlilerimiz ve sahih doğru bilgi kaynağı olan bu vatan için İslam dini için çok önemli bir konumdasınız. Bizler bu gücümüzü ve bu önemin mutlaka farkına varmak ve bu doğrultuda hayatımızı devam ettirmemiz gerek. Şunu da unutmayalım ki her bir karışı aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış olan vatan topraklarımızın tapusunun camilerimiz olduğunu, bu necip milletin birlik ve beraberliğinin teminatı ve harcının da din görevlileri olduğunu unutmadan, her zaman bu milletin önünde onları hakka ve doğruya çağıran, yanlışlarını uyaran büyük bir camianın müntesibiyiz” dedi.

 

Belediye Başkanı Alper Taban da Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutlayarak başladığı konuşmasında, “Çok güzel hizmetler yapıyorsunuz. Emeğiniz ve çabanızın farkındayız. Sokakta baktığımız zaman insan gerçekten düşünüyor, bir yerde bir eksik var. Ama herkesin kendini bu manada sorgulaması lazım. Özellikle yargıya intikal eden; hırsızlık, madde kullanımı gibi konular tüm dünyada yayılmaya devam ediyor. Bu ülkemizde ve şehrimizde de yaşanıyor. Bir takım dijitalleşme ve internetin getirdiği handikaplar da olduğunu düşünüyorum. Bunların etkilerinden arınmak, kurtulmak adına da herkese gayret ve çaba düşüyor. Sizler bu manada çok kıymetlisiniz. Rehberlik eden, mihmandarlık edenlersiniz. Mesai mefhumu olmayan bir görev sizinkisi” ifadelerinde bulundu.

 

Kaymakam Eren Arslan da yaptığı konuşmada “Din görevlilerimiz devlet memuru olması sıfatıyla ülkenin en ücra noktasındaki belki de tek kamu görevlilerisiniz. Köylerde eskiden okullar açıktı, bugün pek çok köyde okullar öğrenci yetersizliğinden dolayı kapalı. Orada muhtarlarımızla birlikte devletimizin bayrağını dalgalandıran, temsil eden makamlar sizlersiniz. Böyle bir misyonunuz ve sorumluluğunuz var. 15 Temmuz gecesi camilerimizden okunan salalar bizleri, milletimizi bir araya getirdi ve bu ülkeye düşmanlık edenlere karşı dimdik durmamızı sağladı. Bunun yanında tabi ki dinimizi, inancımızı, örf ve adetlerimizi, geleneklerimizi, bizi biz yapan değerlerimizi daha çocuk yaşta bizlere aşılayan sizlersiniz. Hepimizin cami tedrisatından geçmişliği var ve emin olun en kalıcı, en sağlam bilgiler o bilgiler” şeklinde konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı