Cumhuriyetimizin 99. Yılı Kutlu Olsun

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Taban, “Cumhuriyet, Türk milletinin her ferdinin büyük bir iman gücü ile mücadele ederek kazandığı bağımsızlık ve özgürlük zaferidir. Cumhuriyetimize hayat veren çelikten irade, son 99 yıldır olduğu gibi bugün ve bundan sonra da rehberimiz olmayı sürdürecektir” dedi.

 

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, 29 Ekim Cumhuriyet’in ilan edilişinin 99. yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Mesajında, Cumhuriyet’in Anadolu insanının Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde verdiği emsalsiz mücadelenin, onurlu duruşunun, vatan sevgisinin, egemenliğine sahip çıkma ve bağımsız yaşama iradesinin ortaya çıkardığı büyük bir eser olduğunu dile getiren Başkan Taban; Cumhuriyet’in, milletimizin tarihindeki en önemli gurur tablolarından biri olduğunu vurguladı.

 

“MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİN EN BÜYÜK GÜVENCESİ CUMHURİYETİMİZDİR”

Başkan Taban, yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: “Ulusun asil gücü milletin sesi olan, uğruna savaşılan, yoluna canların ortaya koyulduğu istiklalin meyvesi, mücadelenin en eşsizinin ardından gelen zaferin en güzel örneği, egemenliğin kayıtsız şartsız milletin elinde olduğu yönetim şekli olan Cumhuriyetimizin 99. yılı kutlu olsun. 29 Ekim 1923… Bu tarih, ebedi yurdundan atılmak istenen Türk Milletinin yeniden ayağa kalkarak, iradesini ortaya koyduğu ve bağımsızlığa ulaştığı Kurtuluş Mücadelesi sonrası halkın kendi kendini yönetme şekli olan Cumhuriyet rejimine geçtiği tarih. Milli birlik ve beraberliğimizin en büyük güvencesi demokrasimiz ve Cumhuriyetimizdir. Cumhuriyet, şanlı tarihimizde kimseye boyun eğmeden yaşamak için canımızla ve kanımızla ödediğimiz bedelin karşılığıdır. Türkiye Cumhuriyeti, Türk milletinin namusudur. Cumhuriyet, Türk milletinin her ferdinin büyük bir iman gücü ile mücadele ederek kazandığı bağımsızlık ve özgürlük zaferidir.”

 

TÜRKİYE YÜZYILI BAŞLIYOR

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99’undu yılını büyük bir gurur ve mutlulukla kutlamanın sevincini yaşıyoruz. Cumhuriyet’in 99. yılını idrak ettiğimiz bugünlerde; Türkiye Yüzyılı sloganıyla Cumhuriyetimizin 100. Yılına da emin adımlarla yürüyoruz. Ülkemizin güçlü ve müreffeh bir Türkiye hedefine doğru emin adımlarla yol aldığı bu kutlu yürüyüşün başarıya ulaşması en büyük temennimizdir. Hiç şüphe yok ki Cumhuriyetimiz, Türk milletinin sonsuz varlığı ile ilelebet devam edecektir. Değerlerini tarihten, gücünü milletinden alan iradenin kurduğu Türkiye Cumhuriyeti, Türk milletinin ruhudur, namusudur.”

 

EVLERİMİZİ İŞYERLERİMİZİ BAYRAKLARLA DONATALIM

“29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük bir coşkuyla kutlayacağız. Böylesi anlamlı bir günde ilçe halkımızdan da evlerini ve işyerlerini bayraklarla donatmasını özellikle istirham ediyorum.”

 

“CUMHURİYETİMİZE HAYAT VEREN ÇELİKTEN İRADE, REHBERİMİZ OLMAYI SÜRDÜRECEK”

“Köklü tarihimizden, kadim değerlerimizden aldığımız güçle, 84 milyon bir ve beraber olarak, Türkiye’yi büyütmek ve hedeflerine ulaştırmak için gayretlerimizi sürdürüyoruz. Milletçe, en büyük güvencemiz olan birliğimize, beraberliğimize ve kardeşliğimize sımsıkı sarılarak, büyük ve güçlü Türkiye davamızı hayata geçirmenin mücadelesini vermeye devam edeceğiz. Yürüttüğümüz bu kutlu mücadelede, milli mücadeleyi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren çelikten irade, son 99 yıldır olduğu gibi bugün ve bundan sonra da rehberimiz olmayı sürdürecektir. Bu vesileyle yeniden; bir milletin gururu, hürriyetin sonsuzluğu olan Cumhuriyetimizin 99. yılını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı