Karşıyaka’da Bir Eğitim Yuvası Daha Faaliyete Geçti

Eğitim alanındaki projeleriyle fark yaratan Karşıyaka Belediyesi, önemli bir hizmete imza atarak kenti yeni bir anaokuluna kavuşturdu. Eğitime destek olmak amacıyla yapımına katkı koyan hayırseverlerin adının verildiği anaokulu törenle açıldı.

 

Örnekköy Mahallesi 7403 Sokak’ta bulunan Karşıyaka Belediyesi Zeliha-Mehmet Beydağı Anaokulu 5 ve 6 yaşındaki çocuklara hizmet verecek. Okulun açılış töreninde konuşan Örnekköy Mahalle Muhtarı Avni Yüksel, mahalle sakinlerinin çok mutlu olduğunu vurgulayarak, “Öncelikle 2022-2023 eğitim-öğretim yılının başarıyla geçmesini diliyorum. Bu güzel başlangıçta mahallemize böyle bir anaokulunu kazandıran başta Karşıyaka Belediye Başkanı’mız Cemil Tugay’a ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Bu mahallemizde açılan ikinci anaokulu, mahallemiz adına çok mutluyuz” dedi.

 

“GURUR VERİCİ”

Karşıyaka’ya bir anaokulu daha kazandırılması amacıyla katkıda bulunan hayırseverleri vekaleten konuşan Mehmet Lider Beydağı ise, “Bize böyle bir imkanı tanıdığı için Karşıyaka Belediye Başkanı’mız Cemil Tugay’a ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Eğitime küçücük de olsa katkıda bulunabilmek bizim için gerçekten gurur verici. Böyle anlamlı sosyal sorumluluk projelerinde tekrar buluşmayı diliyorum” diye konuştu.

 

“HEP BİRLİKTE EMEK HARCIYORUZ”

Okul öncesi eğitimin toplumların geleceğini şekillendirme noktasında çok önemli bir yeri olduğunu dile getiren Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay da konuşmasında şunları kaydetti: “Sürekli yeni anaokulları, kreşler açmak için çaba gösteriyoruz. Bunun için elimizdeki kamusal alanları da en doğru şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz. Diğer taraftan okul öncesi eğitimi başarılı bir şekilde yürütebilmek için de sevgili anaokulu öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz, müdürümüz ve dahil olan tüm arkadaşlarımız ile birlikte kaliteli eğitimin gerçekleşmesi için hepimiz emek harcıyoruz. Bunu yapıyoruz çünkü şu an gördüğümüz küçücük çocuklarımız buralardan başlayarak pek çok şeyi öğrenecekler. İçinde yaşadıkları şehrin, ülkenin, dünyanın sorunlarını çözmeyi; onlarla başa çıkmayı öğrenecekler.”

 

“ÜST DÜZEY ÇALIŞMA YÜRÜTÜYORUZ”

Karşıyaka Belediyesi’ne bağlı anaokullarında çocukları geleceğe hazırlamak için son derece başarılı bir eğitim verildiğini aktaran Başkan Tugay açıklamasına şöyle devam etti: “Biz bu okullarımızda eğitimleri verirken çocuklarımızı kuru, teorik bilgilerle doldurmaya çalışmıyoruz. Biz çocuklarımıza önce çocukluk çağının getirdiği oyun duygusunu tatmin edecek bir eğitim programı uyguluyoruz ama bununla birlikte yaşamı tanıyabilmeleri, sosyal yaşama adapte olabilmeleri için de çok doğru olduğuna inandığımız çalışmalar yapıyoruz. Bu nedenle de Karşıyaka Belediyesi'nin anaokulları, kreşleri iddia ediyorum ülkemizde en üst düzeyde, başarılı bir eğitim çalışması yürütmektedir. Doğayı, şehri, çevreyi tanımalarını; sanatla ve sporla iç içe olmalarını sağlamak ve çocukları bundan sonraki yaşamlarına en doğru şekilde hazırlamak için çalışıyoruz. Bunları yaparken de insanların, çocuklarımızın üzerinden para kazanmaya çalışmıyoruz, sembolik ücretler alıyoruz.”

 

“BİRLİKTE MÜCADELE EDECEĞİZ”

Geleceğin eğitimle aydınlanacağını belirten Tugay, bu amaç doğrultusunda topyekun mücadele edilmesi gerektiğini vurgulayarak, “Ben bir öğretmen çocuğuyum, hayatım boyunca eğitimin ne kadar önemli olduğunu bilerek büyüdüm. Biz siyaseten ülkemizin bütün çocuklarının ücretsiz bir şekilde anaokullarından yararlanması gerektiğine inanıyoruz. Özel okul, devlet okulu ayrımı olmamalıdır; ülkemizin bütün çocukları eşit eğitim olanaklarına sahip olmalıdır. Aksi takdirde pek çok özel yeteneği, kapasitesi olan çocuk ne yazık ki imkansızlıklar içinde yok olup gider. Her çocuk özel, her çocuk değerlidir o yüzden her çocuğun gelebileceği en iyi eğitim noktasına gelmesi için hepimizin elinden geleni yapması lazım. Adım adım kente kazandırdığımız bu anaokullarını artıracağız. Gönlünden eğitime destek olmayı geçiren herkesin katkısını bekliyoruz. Anaokulumuza da katkı koyan hayırseverlerimize teşekkür ederim. Geleceğimizi aydınlık yapmak için yılmadan hep birlikte mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı