Aile Okulu Yıldırım’da başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in talimatı ile hayata geçirilen aile okulu projesi Yıldırım’da başladı.

 

Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç ve Yıldırım Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Korkmaz Bursa Yıldırım Hasan Öztimur 75.yıl İlkokulunda velilere yönelik gerçekleştirilen “Aile Okulu” kursunu ziyaret etti.

 

İl ve ilçe müdürlüklerinin desteği ile yürütülen Aile Okulu projesiyle pandemi sonrası dönemde eğitim faaliyetlerinin bütün öğrenciler için kapsayıcı şekilde ve erişilebilir hale getirilmesi, öğretmenlerin ve ailelerin desteklenmesi hayati derece de öneme sahip hale geldi.

 

Aile Okulu projesine katılım sağlayan velilere Sosyal ve Duygusal Beceri Gelişimi, Aile İçi İletişim Becerileri, Bilinçli ve Güvenli Teknoloji Kullanımı, Çatışma Ve Stres Yönetimi, Bağımlılık, Sağlıklı Beslenme Ve Fiziksel Aktivite dersleri veriliyor.

 

Aile Okulu projesi ile birlikte okulda öğrenilen ve edinilen bilgi, beceri ve davranışların hem aile içinde hem de sosyal yaşam içerisinde sürdürülebilir olması okul ortamında evde yapılanların tutarlı olmasına ve eşgüdüm sağlanmasına katkı sağlamaktadır. Bu nedenle çocuklarının eğitiminde önemli yapı taşlarından biri olan ailelerin eğitiminin son derece önem kazandığı son dönemlerde gerçekleştirilen Aile Okulu Kurs Programı (Veliler İçin) ile 8 ana başlıkta ve 44 saat olarak verilen eğitimlerle aile yapısını olası risklere karşı daha korunaklı hale getirmek hedefleniyor. 

 

Bütün dünyanın atlatmak için çaba gösterdiği pandemi döneminin yarattığı tahribatların olduğunu belirten Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç, “Okulun temeli olan ailenin pandemi sürecinde bazı tahribatlar elbette almıştır. Ama böyle tahribatları önlemek amacıyla böyle projeler var. Öncelikle projede emeği geçen Yıldırım Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüze, eğitimi gerçekleştiren öğretmenlerimize ve projemize katılım sağlayan velilerimize teşekkür ederim.

 

Yıldırım Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa KORKMAZ, “Geleceğimiz teminatı olan çocuklarımızın daha iyi yetişmelerini sağlamak için “Aile Okulu” projesi kapsamında ilçemizde Veli Eğitimleri için 82 öğretmenimize “Eğiticinin Eğitimi” kursu, 45 velimize ‘ Aile Okulu” kursu düzenledik. 5 Eylül tarihinden itibaren Yıldırım ilçesindeki tüm okullarda “Aile Okul” kursu açmayı planlıyoruz. Çocuklarımızın eğitim ve gelişimlerini olumlu yönde etkilemek için daha çok öğretmene ve velimize eğitimler düzenlemeye devam edeceğiz.” Açıklamasında bulundu.

 

Psikolojik Danışman Hatice Arslan, bu eğitimin sonunda velilerimiz aile içi iletişim, çocuk ile iletişim, sosyal duygusal beceri gelişimi, bağımlılık, teknoloji bağımlılığı gibi konularda öğretmenlerimize ve velilerimize eğitim vererek tüm Türkiye'de sağlıklı temeli sağlam dan gelen geleceği emanet edeceğimiz çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmeyi amaç edindik. Bu amaç doğrultusunda biz geleceğe bir ışık yaktık ve bu karanlığı aydınlattık. 81 ilde tüm ailelere ve çocuklara ulaşmayı hedefliyoruz”dedi

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı